DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
16 czerwca 2019
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Na forum - Aktualności
„Bhutan: Kruki, Korona, Śmierć”- spotkanie z podróżnikami - 22 luty g. 17.00

„Bhutan: Kruki, Korona, Śmierć”- spotkanie z podróżnikami - 22 luty g. 17.00

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami Renatą Koper i Bartkiem Sabelą pt. 

"BHUTAN: KRUKI, KORONA, ŚMIERĆ."

Zapraszamy 22 lutego 2018r. o godzinie 17.00 do Biblioteki przy ul. M konopnickiej 11a

 Są miejsca na świecie o których można opowiadać faktami, wydarzeniami, przygodami i przebytymi kilometrami. Ale są też kraje takie, o których w moim odczuciu, lepiej opowiedzieć poprzez baśnie, legendy i mity. Takim miejscem Bhutan, królestwo pośród Himalajów. Przez stulecia bhutańskie legendy przekazywane były tylko i wyłącznie ustnie, bowiem niewiele spośród ponad dwudziestu języków w Bhutanie ma formę pisaną. Spisane zostały dopiero w ostatnich latach. W tych mitach i ludowych opowieściach, oprócz magii, często znajdziemy znacznie więcej prawdy o ludziach i o miejscu w którym żyją.

 

Bartek Sabela (ur. 1982) – w wykształcenia architekt, a z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką Może (morze) wróci. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Obecnie związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka Wszystkie Ziarna Piasku. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został ostatnio nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Obecnie Bartek pracuje nad kolejnym reportażem o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu, miał marzenie by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu. Regularnie współpracuje z Kontynentami, publikował także w Dużym Formacie Gazety Wyborczej.
Renata Koper, zwolenniczka odpowiedzialnego podróżowania, fotografka, żeglarka,  założycielka Soul Travel, platformy pozwalającej na realizowanie wyjazdów głęboko związanych z kulturą miejsc, zarówno pod względem poznawczym jak i fotograficznym.  Przewodniczyła ponad 100 wyprawom i wyjazdom na kilka kontynentów, część z nich to autorskie projekty. Od sześciu lat eksploruje rdzenne tradycje w nowo otwartych regionach w Bhutanie (nomadzi Merak, dolina Tang).  Swoją pracę magisterską na wydziale dziennikarstwa w pełni poświęciła życiu nomadycznych Kirgizów mieszkając z nimi przez wiele tygodni w jurtach.


admin, 29-01-2018, odsłon: 666

  
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki