DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2019
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Na forum - Aktualności
Konkurs grantowy „Na 100 Niepodległa”

Konkurs grantowy „Na 100 Niepodległa”

„Śladami naszej historii”
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy w roku 2018 wzięła udział w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa” organizowanym przez Fundację BGK im.J.K.Steczkowskiego w Warszawie.  Fundacja BGK nagrodziła 60 najlepszych projektów z całej Polski. Wśród nich znalazł się nasz projekt pt.: „Śladami naszej historii”. Biblioteka otrzymała 10 tys. zł. na realizacje działań skierowanych do dzieci i młodzieży.Głównym celem programu jest wzmocnienie tożsamości narodowej,  budowanie i wzmacnianie pamięci o procesach odzyskania i budowie niepodległego państwa polskiego a w szczególności poznanie historii swojej małej ojczyzny.
W ramach projektu Biblioteka w Łęczycy od września do grudnia 2018 roku zorganizuje”
*Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, autorką opowiadań, powieści i baśni dla dzieci na podstawie książek autorki pt.: "Basia i wolność" i "Nasza Paczka".
*Zajęcia edukacyjne dla dzieci  pt.:"Polska Nasza Ojczyzna" z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, quizów, zagadek i legend przygotowanych i opracowanych przez bibliotekarzy.
*Dwa konkursy dla dzieci i młodzieży: Konkurs plastyczny "Jaki znak Twój?-Orzeł Biały" dla najmłodszych oraz Konkurs Fotograficzny "Moja Mała Ojczyzna-Miejsca Pamięci i Walk o Niepodległość" dla dzieci starszych i młodzieży.
*Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pod kier. Jarosława Górskiego, polonistę, dziennikarza i krytyka literackiego pt.:"Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce" oraz warsztaty plastyczne, międzypokoleniowe "Kotyliony wolności" dla dzieci i seniorów.
*Dzieci i rodziców zaprosimy na spektakl historyczny w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa.
*W Bibliotece głównej zaprezentujemy wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz innym polskim działaczom niepodległościowym pt.:"Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość" opracowaną przez pana Piotra Wdowiaka, byłego konsula oraz  I sekretarza Ambasady RP w Wilnie (kadencja 2008-2013) zaś młodzież zaprosimy na spotkanie  zatytułowane "Pierwsi Niepodlegli" o pierwszym pokoleniu niepodległościowym.
*Wspólnie z Muzeum w Łęczycy zostanie przeprowadzona Gra miejska dla dzieci i młodzieży pt.: "Początki niepodległości w Łęczycy".admin, 30-08-2018, odsłon: 497
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki