DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 października 2019
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Na forum - Aktualności
Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się 24.10.2019 r.Łukasz Wierzbicki - autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista. Urodził się w Poznaniu, gdzie ukończył Uniwersytet Ekonomiczny. W 1999 roku rozpoczął pracę w Radiu FAN, gdzie przez rok prowadził audycję muzyczną „Wyspa Skarbów”, podczas której wyruszał wraz ze słuchaczami w muzyczne podróże dookoła świata. W 2000 roku odszedł z radia i zaangażował się w organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty i festiwale muzyczne, a także spektakle i inne widowiska artystyczne, współpracował również z wydawnictwami muzycznymi. W 2014 roku Łukasz Wierzbicki zaczął współpracować z czasopismem „Dziecko”, na łamach którego dzieli się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat rodzicielstwa. Do pisania książek zainspirowały dziennikarza opowieści jego dziadka.  

 

Twórczość autora:  „Afryka Kazika” (2008),Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” (2009), Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa” (2011), Wróżby dla Kuźmy. Bajka” (2012), Machiną przez Chiny” (2014), Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści „(2016), Ocean to pikuś” (2018).

 

Nagrody i wyróżnienia: 2009 - nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuł Książka Wiosny za Dziadka i niedźwiadka;nagroda Internautów i wyróżnienie Jury w konkursie na książkę historyczną roku portalu Granice.pl za Dziadka i niedźwiadka; 2010  - wyróżnienie Jury Dziecięcego w konkursie Małego Donga polskiej sekcji IBBY za Dziadka     i niedźwiadka; 2012 – nagroda im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w konkursie Książka Podróżnicza Roku  Mediatravel 2012 za Mój chłopiec, motor i ja.

 

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „ Podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących       z Funduszu Promocji Kultury. 

 

 admin, 07-10-2019, odsłon: 43

  
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki