DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 stycznia 2020
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

GRY ULICZNE ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

GRY ULICZNE ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II

Już po raz drugi uczniowie szkół z terenu gminy Świnice Warckie wzięli udział w grach ulicznych, zainicjowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Organizatorem gier, podobnie jak w ubiegłym roku była Biblioteka oraz jej Partnerzy ( Partnerstwo na rzecz rozwoju edukacji czytelniczej, zawiązane w 2012 r. w ramach Programu Rozwoju Bibliotek): Wójt Gminy Świnice Warckie, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Świnicach Warckich i jego Filia w Piaskach, Gimnazjum w Świnicach i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stemplewie.Tegoroczne zmagania toczyły się wokół postaci Świętego Jana Pawła II, a ich celem było uczczenie faktu kanonizacji oraz  przybliżenie młodym uczestnikom, w formie zabawy, ważnych faktów z życia naszego Wielkiego Rodaka. 

Wstępem do rozgrywek była przygotowana przez Panią Beatę Maciejewską - nauczyciela katechetę z SOSW w Stemplewie, wsparta piękną prelekcją autorki prezentacja multimedialna, która wprowadziła wszystkich w  tematykę oraz atmosferę gier.

Impreza miała miejsce 7 maja b.r. i przebiegała dwutorowo. Podczas, gdy cztery drużyny z młodszych klas szkół podstawowych wykonywały przygotowane dla nich zadania wiedzowo – sprawnościowe, poruszając się według przygotowanego wcześniej harmonogramu do rozmieszczonych w pięciu punktach Świnic Warckich miejsc, kolejne cztery drużyny z VI kl. szkół podstawowych, z I kl. gimnazjum oraz ze szkoły zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stemplewie zdobywały punkty w biegu sztafetowym i konkursie wiedzowym, przygotowanych i przeprowadzonych przez Gimnazjum w Świnicach Warckich. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świnicach W. przygotowywały w tym czasie w klasach żółte kokardki (dziewczynki) i muszki (chłopcy) oraz malowały żółte balony happening, który był zwieńczeniem zabawy. Przeszedł on ulicami Świnic W., m.in. ul. Jana Pawła II. Królował w nim kolor żółty – papieski, zakończył się na błoniach Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Tam po rozdaniu nagród uczestnikom gier, a także zwycięzcom ogłoszonego wcześniej konkursu na logo Partnerstwa, wspólnie z gospodarzem miejsca ks. kustoszem Januszem Kowalskim oraz ks. kan. Kryspinem Kaźmierczakiem została odśpiewana „Barka”, ulubiony utwór Świętego Bohatera naszych rozgrywek. Fragment utworu św. Jana Pawła II pt.: „Strumień” zaprezentowała Natalia Walczak – tegoroczna laureatka powiatowych eliminacji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką.

Realizację gier wsparły również organizacje pozarządowe z terenu gminy: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej - przeprowadzając na placu sportowym konkurencje sprawnościowe, Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca”  - służąc pomocą logistyczną, OSP w Świnicach Warckich - zapewniając bezpieczeństwo uczestników zarówno podczas rozgrywek sztafetowych, jak i podczas happeningu oraz wolontariusze z Klubu Młodego Ratownika z SOSW w Stemplewie wraz z opiekunem - troszcząc się o zdrowie uczestników. Na wszystkich uczestników zabawy w stołówce Szkoły Podstawowej w Świnicach czekała pyszna grochówka.

Swoją obecność wśród nas św. Jan Paweł II zaznaczył prezentem, w postaci pięknej pogody! Wierzymy, że to nie jedyny prezent w tym dniu od Niego!

 

 

 

 

Fot.: Arnold Kaliszka, Damian Hync, Barbara Głowacka, Ilona Krajewska, Magdalena Bamberska i Monika Galankiewiczadmin, 21-05-2014, odsłon: 6046

Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki