DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
  • Nowości
  • Pogoda
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2019
Źródło: MeteoGroup
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Warsztaty podróżnicze w Bibliotece dla Dzieci

Warsztaty podróżnicze w Bibliotece dla Dzieci

3 października 2019 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się trzy warsztaty podróżnicze dla dzieci z przedszkoli.  Jako pierwsze zostały przeprowadzone „Warsztaty indyjskie”.Poprzez prezentację multimedialną przedszkolaki dowiedziały się gdzie na mapie znajdują się Indie, jak wygląda flaga i godło  tego kraju oraz w ilu językach porozumiewają się Hindusi. Zobaczyły jak wyglądają dzieci mieszkający w Indiach, w jakim stroju chodzą do szkoły oraz czym są do niej wożone.Dowiedziały się również dlaczego panny młode w Indiach nie noszą białych sukien tylko czerwone oraz w jakim celu każdy mieszkaniec Indii przynajmniej jeden raz w życiu musi obmyć się w świętej rzece Ganges. Przedszkolaki wąchały także indyjskie przyprawy oraz poznały sposób przyrządzania herbaty w Indiach. Słuchały również indyjskiej muzyki. Poprzez zajęcia praktyczne  dowiedziały się na czym polega sztuka ozdabiania dłoni – me(h)endi oraz uczyły się pisać indyjskie słowo dzień dobry/ do widzenia.

 

Drugie warsztaty to „Warsztaty australijskie”. Na początku tych warsztatów przedszkolaki poznały położenie geograficzne Australii oraz flagę tego kraju. Dowiedziały się także jakie zwierzęta zamieszkują ten kontynent i  jak wyglądają rdzenni mieszkańcy Australii – Aborygeni. Zagrały w aborygeńską grę – birguu  matya, poznały zapach eukaliptusa, zobaczyły jak wygląda instrument dęty Aborygenów – didgeridoo, słuchały aborygeńskiej muzyki. Dowiedziały się także na czym polega technika kropkowania obrazów wykorzystywana przez Aborygenów i same malowały tą techniką.

 

Ostatnie warsztaty, które odbyły się tego samego dnia to „Warsztaty amerykańskie”. Tematem tych warsztatów byli Indianie Pueblo zamieszkujący Amerykę Północną. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat Indian – m.in. jak się ubierają, w czym  mieszkają. Słuchały indiańskiej muzyki, zagrały także w  pikarię - grę planszową wymyśloną przez Indian a na koniec wykonały pułapkę na złe sny, którą zabrały ze sobą do domu.

 

W warsztatach uczestniczyły dzieci z grup „O” z Przedszkola Nr 1, Nr 2 i Nr 4 w Łęczycy wraz z nauczycielkami. 

 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „ Podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ANGELIKA, 04-10-2019, odsłon: 163

 
Dodaj komentarz
Twoje imię i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Konto

Login:

Hasło:


Nowe konto
Polecamy

 logo prb

logofrsi

  Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki

Gazeta Wyborcza dostępna jest dla naszych

czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki