DANE TELEADRESOWE
Biblioteka przy ul. M. Konopnickiej tel. 24 721-03-57 e-mali: biblioteka@bibliotekaleczyca.pl

Filia nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście tel. 24 721-20-57.

email: filianr4@bibliotekaleczyca.pl

AKTUALNOŚCI
KATALOGI ONLINE
OGŁOSZENIA
DO POBRANIA
WIADOMOŚCI
FORUM
GALERIA

Oddział dla dzieci przy ul. Zachodniej 19 tel.

24 388-11-88 email: bibliotekadzieci@bibliotekaleczyca.pl

Zalukaj Na Facebook
Warto zobaczyć

UM Łęczyca

 

 

 

 

Artykuły
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Radosna kraina Juliana Tuwima”
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Radosna kraina Juliana Tuwima” (24-05-2019)

W dniu 21.05.2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Radosna kraina Juliana Tuwima” realizowanego w ramach projektu„ Podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Konkurs ten został ogłoszony przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy i skierowany był do dzieci z grup „O” z łęczyckich przedszkoli i szkół podstawowych. Celem konkursu było: popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci.


Szkolenie - Bibliografia regionalna w systemie SOWA(15-05-2019)

13 maja 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie „Bibliografia regionalna
w systemie SOWA”.  


Z „Książką na walizkach”(09-05-2019)

Dnia 9 maja 2019 r., w ramach akcji czytelniczej „Z książką na walizkach”, w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską – autorką książek dla dzieci.


"W świecie książek" - warsztaty dla przedszkolaków(30-04-2019)

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to  uchwalone zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) z myślą o promowaniu literatury dziecięcej i wzbudzeniu w dzieciach już od ich najmłodszych lat miłości do słowa pisanego. 


Wielkanocne Kurczaczki i Zajączki(17-04-2019)

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi, 12 kwietnia Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała dla najmłodszych czytelników spędzających czas w bibliotece warsztaty artystyczne. Podczas warsztatów dzieci wykonały wielkanocne ozdoby z rolek po papierze toaletowym. Dzieci odpowiadały również na zagadki wiosenno-świąteczne i wysłuchały bajek o „Wielkanocnym Baranku” i „Wielkanocnych pisankach”.

 


Warsztaty artystyczne pt. „Wielkanocne jajka”.(17-04-2019)

11 kwietnia  2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Wielkanocne jajka”.

Tym razem organizatorki warsztatów  pokazały uczestnikom jak można wykonać metodą decoupage wielkanocne jajko. Powstały niezwykłe, własnoręcznie wykonane ozdoby. Mogą one stanowić ciekawy i oryginalny element dekoracyjny wielkanocnego stołu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i  zapraszamy na kolejne.


Graliśmy w bibliotece(12-04-2019)